Web Siteniz İçin SEO’yu Geliştirmenin 5 Yolu

Harika bir tasarıma sahip, muhteşem bir site yaptınız. Kullanıcı deneyimi eklediniz siteniz için muazzam bir satış sistemi kurdunuz; web sitenizi mükemmelleştirmek için zaman harcadınız ve müşteri kitlenizin sorularına tüm yanıtları tek bir yerde topladınız. 
Peki; kim görüyor?
Kabul edelim. Tüketicilerin size benzer hizmetler ile karşılaşabileceği birçok web sitesi var. Siteniz ne kadar ilgi çekici olursa olsun, organik aramalar yoluyla sitenize trafik çekmek önemlidir. SEO’nun devreye girdiği yer tam da burasıdır. 
SEO veya arama motoru optimizasyonu;
Arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltmek,
Sitenize organik trafik çekmek,
Görüntülemelerinizi artırmak
Satışları artırmak için gereklidir.
SEO’yu doğru kullanarak dijital pazarlama stratejisi ile bir araya getirmeniz halinde; web sitenizin keşfi ve trafiğinde fark yaratan bir hamle yapabilir ve zaman içinde işinizi büyük ölçüde karlı hale getirebilirsiniz. 
Web Siteniz İçin 5 SEO Tavsiyesi
Sitenize gelen trafik tamamen SEO sıralamanızla ilgilidir. Web sitenizin daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmak için, yüksek trafikli bir site için SEO uygulamalarını iyileştirmeye yönelik ilk beş taktiği sıraladık. 
SEO taktikleri:
Site yükleme hızı ile teknik SEO’ya odaklanmak.
Sitenizi daha SEO dostu hale getirmek için üstbilgileri kullanma.
Dış ve iç bağlantılara güvenmek.
Grafikler ve videolardan yararlanmak.
Mobil SEO optimizasyonu yapmak.
Daha detaylı öğrenmek için okumaya devam edin.
Teknik SEO’yu Geliştirme: Hızlı Yüklenen Web Siteleri
Süper hızlı tempolu bir dünyada yaşıyoruz ve hiç kimse bir web sitesinin yüklenmesini beklemek istemiyor.
Hızlı, hareket halindeyken olan bir kişiye hizmet vermek, tamamen teknik SEO’yu geliştirmekle ilgilidir. Bir sitenin yüklenmesi yavaş olduğunda; sitede her şeyin görünmesini beklemek yerine siteden ayrılan müşterileriniz veya terk etme oranlarınız artar. 
Peki “yavaş” olarak kabul edilen nedir? Sitenizin açılma hızı üç saniyeye ulaştığında, insanların yaklaşık %40’ı sitenizi terk etmiş olacaktır. Söylediğimiz gibi müşterilerinizin- dikkat süreleri kısa!
Yavaş bir site, yalnızca müşterilerin siteyi terk etmesi anlamına gelmez, aynı zamanda SEO sıralamanıza da zarar verir. 
Web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için hızı kontrol etmek için çevrimiçi hizmetler kullanabilirsiniz. Sitenizin yavaş olduğunu fark ederseniz, geliştirecek adımlar atmanız gerekecektir. 

İçeriği Daha SEO Dostu Hale Getirin: Metni Başlıklarla Ayırın
SEO işlemleri için içerikler hazırlarken; ziyaretçinin deneyimini iyileştirmek için içeriklerinizde başlıkları çoğaltmayı tercih edin.
Başlıklar, içeriği düzene sokmak ve her bölümün ne hakkında olduğunu netleştirmek için harikadır ve içerikte gezinen bir okuyucunun tam olarak neyi açıkladığınızı, gözden geçirmesine ve hızlı bir şekilde anlamasına izin verir. 
Ek olarak, içeriği bölen çekici bir başlık sistemi ile metninizin daha az korkutucu görünmesini sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde, okuyucular uzun bir metin bloğunun oluşturduğu içeriği okumaya hazır hissetmiyorlarsa sayfanızdan hızla çıkabilirler.

Sitenize Organik Trafik Çekin: Dış ve İç Bağlantıları Kullanın
Hem harici hem de dahili bağlantıları kullanmak, organik trafik kazanmak ve güvenilirliğinizi artırmak için çok önemlidir.
Birincisi iç bağlantılar. Bunlar, içeriğiniz içinde köprü kurduğunuz, sitenizin diğer sayfalarına yönlendirme yapan bağlantılardır. Bu işlem, web sitenizdeki diğer ilgili gönderiler veya iletişim sayfanız gibi diğer sayfalara bağlantı vermeyi içerir. Böylece ziyaretçiler sitenizde daha uzun süre kalır ve daha fazla bilgiyi kolayca bulur.
İkincisi iç bağlantılar. İlgili web sitelerinin bağlantısını sitenize ekleyerek yapılan bir işlemdir. Arama motorlarının bu bağlantıları taraması halinde sitenize ek trafik gelir ve SEO sıralamanızda olumlu etkileri olur. Ayrıca bu verileri veya çalışmaları referans alırken, araştırmayı yaptığınızı gösterir ve okuyucuların; hemen tıklayarak ilgili sayfaya gitmesine izin verir.

Kullanıcı Etkileşimini İyileştirme: Grafikler ve Videolar Ekleyin
Hepimiz farklı şekillerde bilgi toplamayı severiz, bu nedenle yalnızca yazılı içeriğe güvenmek doğru bir yöntem değildir.
İçerik yerine farklı bir yöntem olarak, SEO görünürlüğünü artırmak istediğinizde;
Resimler,
Videolar,
Sesler
Slayt gösterileri dahil olmak üzere çeşitli görsel öğeleri kullanabilirsiniz. 
Bu multimedya seçenekleri, yalnızca bilgileri farklı şekilde sunmaya yardımcı olmakla kalmaz; aynı zamanda SEO sıralamanızı yükseltmek için de oldukça etkilidirler. Nasıl mı? Daha uzun bir video veya karmaşık multimedya öğeleriyle, izleyicilerin web sitenizde birkaç dakika kalması daha olasıdır ve bu da sıralamanızı artırır.
Mobil SEO: Mobil Cihazlar için Teknik Optimizasyon
Telefonlarımızın web aramaları için birincil cihaz olmasıyla birlikte, mobil SEO giderek daha önemli hale geliyor. Sitenizin mobil uyumlu olması (Responsive) ve bir cep telefonuna verimli bir şekilde yüklenmesi önemlidir. 
Kullanıcı deneyiminin tüm platformlarda aynı derecede iyi olmasını sağlamak, ister masaüstü bilgisayarda, ister iPhone veya Android’de arama yapan ziyaretçiler için SEO sıralamanızı korumanızı sağlar.
Profesyoneller İle Çalışmayı Düşünün
İyileştirilmiş bir SEO dijital pazarlama stratejisiyle yeniden başlamaya hazır mısınız?
 Rezonist Digital uzmanları, SEO’yu nasıl iyileştireceğini bilirler ve premium bir strateji ile dijital çabalarınızın stresini ortadan kaldırabilir. 
Başlamak için bugün İletişim formunu doldurarak bize ulaşın

Author avatar
Rezonist
https://rezonist.com